O nas

Witamy serdecznie na naszej stronie!
Cieszymy się, że zainteresowali się Państwo naszymi pieskami 🙂

 *****

   Psy towarzyszyły nam od zawsze, ale dopiero teraz mamy doskonałe warunki, by marzenia o hodowli z prawdziwego zdarzenia, mogły się spełnić.

Po ukończeniu studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Nauk o Zwierzętach na kierunku Zootechnika, postanowiliśmy osiąść w wiejskim domku, odremontować go i zająć się ekologicznym rolnictwem oraz założyć profesjonalną hodowlę psów rasowych.

Mając dom i kawałek ziemi mamy idealne warunki dla piesków, które całe dnie mogą spędzać na świeżym powietrzu i wracać do domu kiedy mają ochotę. Dodatkowo są pod naszą opieką przez cały dzień, nie muszą samotnie czekać godzinami, aż wrócimy z pracy, gdyż zawsze ktoś jest w domu.

Pierwszą sunią jaka do nas trafiła, dokładnie 2 maja 2011 r., była suczka rasy Spaniel Kontynentalny Miniaturowy Papillon o imieniu : Laurette Magnifique Papillon (Lori), a zaraz po niej trafiła do nas druga suczka rasy Rosyjski Toy o imieniu : Iżewskaja Gadzina Iszka z Bursztynowej Kolekcji (Iszka).

Obie suczki stanowiły super zgrany duet i dały początek naszej Hodowli.

Image Hosted by ImageShack.us

Sunie były dla siebie jak siostry. Niestety nie trwało to długo, gdyż w marcu 2012 r. Iszka miała straszny wypadek. Zginęła na miejscu. Chcąc uczcić pamięć o niej, chcieliśmy nadać naszej hodowli przydomek ISZKA, niestety został on odrzucony, więc zaproponowaliśmy inny : „Laurettisza” – połączenie imion Lauretty i Iszki.

Lori bardzo przeżyła stratę ukochanej przyjaciółki, nie jadła, nie bawiła się, była bardzo smutna. Dlatego zaczęliśmy szybko rozglądać się za jakimś psim towarzyszem dla niej, i tak w maju 2012r. trafił do nas kolejny papillon : Quite Handsome from Pine Fields . Zaraz za nim Rosyjska Toy’ka : Wizja Supernowa z Bursztynowej Kolekcji – która jest półsiostrą Iszki.

W lipcu 2012r. sprowadziliśmy z Czech kolejną papillonkę : Happy Aja Marestel.

W ten sposób w naszym domu znów zawitała radość. Bo nie ma nic lepszego, niż banda rozrabiających piesków, ganiających się po ogródku, by potem wskoczyć nam do czystej pościeli 😉

 

Najnowsze wpisy